#PolskaOddycha: Zbudujmy wspólnie sieć sensorów jakości powietrza!

#PolskaOddycha: Zbudujmy wspólnie sieć sensorów jakości powietrza!

Published

Po sukcesie akcji #KrakowOddycha, w której Airly rozdało mieszkańcom niemal 100 sensorów jakości powietrza, czas na pójście krok dalej. Rusza akcja #PolskaOddycha, mająca na celu zasilenie polskich miast i gmin w gęste sieci monitoringu jakości powietrza.  

Na Facebooku ruszył profil #PolskaOddycha z Airly, gdzie można na bieżąco sprawdzać miejsca, w których powstają nowe sieci sensorów. Oddźwięk akcji w Krakowie jest spory - Airly dostało mnóstwo zapytań zarówno od małopolskich gmin, jak i indywidualnych użytkowników. Model biznesowy Airly zakłada sprzedaż sensorów tylko i wyłącznie dla gmin. Dlaczego?
“To, że jedna, dwie, czy trzy osoby z danej gminy zdecydują się na indywidualny zakup sensora nie daje pełnej informacji o stanie powietrza w tej gminie. Sensory jakości powietrza mają sens wtedy, gdy rozmieszczone są wystarczająco gęsto.” - mówi Wiktor Warchałowski, współwłaściciel Airly.

Faktycznie, o czym najlepiej świadczy chociażby poniższy screen z aplikacji mobilnej Airly ukazujący istniejącą już sieć krakowską:
Problem zauważony przez mieszkańców 

Problem zauważony przez mieszkańców 

W związku z ogromną ilością zapytań o możliwość zakupu sensorów po krakowskiej akcji, Airly postanowiło umożliwić zakup sensorów osobom indywidualnym, ale tylko w miejscach w których istnieje już sieć. 
Aktualna sieć.png

Zakup przez osoby indywidualne  będzie stanowił zatem zagęszczenie istniejącej już sieci urządzeń. Indywidualni użytkownicy mogą zakupić sensor jakości powietrza na własny użytek w cenie 1000 zł (+ koszt instalacji do ustalenia).

Mieszkańcy gmin, w których nie ma jeszcze sieci sensorów mogą zdobyć go zupełnie za darmo - jeśli danej osobie uda się przekonać lokalne władze do zainstalowania sieci sensorów i ta instalacja dojdzie to do skutku - osoba ta zostanie Ambasadorem Airly i otrzyma sensor Airly na własność.  

Jesteś zainteresowany zakupem sensora w gminie, w której jest sieć? >> Aplikuj przez formularz

Chcesz przekonać swoją gminę do zainstalowania sieci? Pobierz materiały dla gminy

Copy as a Plain Text

Share

Zostań Ambasadorem Airly!

Chcesz żeby sensory Airly znalazły się w Twoim mieście? Nie czekaj! Przekonaj władze swojego miasta do zainstalowania sieci i zostań Ambasadorem Airly! Przeczytaj jak to zrobić krok po kroku.