Rusza konkurs w ramach akcji #KrakowOddycha

Rusza konkurs w ramach akcji #KrakowOddycha

Opublikowany

Startup Airly wspólnie z mieszkańcami Krakowa zbuduje gęstą sieć sensorów jakości powietrza. Docelowo ma ich być aż 100. Ruszył już formularz, poprzez który można aplikować o jego instalację. 

Akcja realizowana jest w Krakowie z inicjatywy startupu Airly, który opracował sensory jakości powietrza. Celem jest stworzenie gęstej sieci sensorów, dzięki czemu każda osoba za pomocą ogólnodostępnej platformy online map.airly.eu będzie mogła sprawdzić stan powietrza w konkretnym miejscu w Krakowie. Pozwoli to oszacować czy np. powietrze w danym miejscu jest tego dnia bezpieczne na spacer; jaką trasę rowerową obrać, aby cieszyć się najczystszym powietrzem, czy tego dnia bieganie jest dobre dla naszego zdrowia itp. 

Sensory przyznawane będą krakowianom w konkursie. Mieszkańcy mogą aplikować poprzez formularz uzasadniając w ciekawy sposób, dlaczego chcieliby otrzymać taki sensor. Warunkiem otrzymania takiego sensora jest zagwarantowanie sieci wifi, z którą sensor może łączyć się, aby wysyłać do platformy informacje o stanie powietrza. Konkurs potrwa do 18 listopada. Instalacja sensorów w lokalizacjach podanych przez wyłonionych zwycięzców rozpocznie się po 21 listopada. 

Zdobądź sensor i zbuduj z nami sieć sensorów jakości powietrza. 
Wypełnij formularz:

Kopiuj tekst

Udostępnij

Makłowicz, Kondrat i inni znani krakowianie wspierają akcję #KrakowOddycha

Akcja #KrakowOddycha wciąż trwa. Przyłączyli się się do niej znani krakowianie: Marek Kondrat, Zbigniew Wodecki, Robert Makłowicz, Formacja Chatelet i Andrzej Mleczko.